Stacja uzdatniania wody w domu

Miękka i pozbawienia kamienia woda to marzenie wielu z nas. Jeśli i Ty chciałbyś, aby w Twoim kranie płynęła klarowna woda o dobrym smaku i właściwym profilu fizykochemicznym, to powinieneś zaopatrzyć się w stację uzdatniania. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku podłączenia do studni, jak i przy pobieraniu wody z wodociągów. W dzisiejszym artykule odpowiemy na kilka zasadniczych pytań:

Jak przebiega uzdatnianie wody w stacji?

Uzdatnianie wody w stacji polega głównie na jej odżelazianiu, zmiękczeniu i pozbawieniu zanieczyszczeń mechanicznych. Jeśli woda pobierana jest z wodociągów, to stacja uzdatniania ma usunąć z niej resztki chloru. Zaawansowane stacje uzdatniania pozwalają na usunięcie z wody groźnych bakterii. Wysoki poziom filtracji wody można uzyskać przez zastosowanie specjalnego filtra węglowego i wkładu z żywicy jonowymiennej. Węgiel aktywny powoduje usunięcie cząsteczek chloru, czego konsekwencją jest poprawa smaku wody. Żywica jonowymienna usuwa jony wapnia i magnezu, powodując zmiękczenie wody.

Czym się kierować podczas wyboru stacji uzdatniania?

W pierwszej kolejności powinieneś określić, jakie jest miesięczne zużycie wody w Twoim domu. Urządzenie do uzdatniania dobierasz właśnie pod kątem ilości wody, jaka będzie filtrowana w ciągu 1 miesiąca. Jest to kluczowy parametr, który decyduje o efektywności filtracji. Jeśli wybierzesz stację o zbyt małej wydajności, to będzie ona pracować nieefektywnie. Wybór stacji o zbyt dużej wydajności to z kolei niepotrzebny wydatek, który znacznie podniesie koszt całej inwestycji.

Jeżeli pobierasz wodę z wodociągów, to będziesz musiał uzyskać dane dotyczące poziomu twardości wody, zażelazienia oraz zawartości manganu. To pomoże w dobraniu urządzenia o optymalnych parametrach. Zmniejszenie poziomu zażelazienia oraz zawartości manganu na pewno wpłynie pozytywnie na stan armatury. Co ciekawe filtr węglowy może być elementem składowym samej stacji lub zostać zamontowany oddzielnie.

Jaki filtr do wody zamontować w domu jednorodzinnym?

Wybór stacji uzdatniania wody do domu jednorodzinnego jest zawsze wypadkową Twoich oczekiwań i możliwości finansowych. Fundamentem pod dalsze decyzje będzie na pewno badanie wody. Wiele przydatnych informacji możesz uzyskać, kierując się własnym doświadczeniem dotyczącym użytkowania instalacji wodnej w domu. Będziesz przecież w stanie stwierdzić, czy na czajniku, garnkach i umywalce pojawia się charakterystyczny osad.

Pamiętaj, że w domu jednorodzinnym możesz wybrać jedną z kilku opcji uzdatniania wody. Kupując stację uzdatniania, możesz zmiękczyć i oczyścić wodę, jaka wpływa do Twojego domu. Możesz też zastosować osobny filtr do prysznica, pralki i kuchni. Na pewno jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór uzdatniacza wody, który poprawi jej parametry w całej instalacji. Jeśli połączysz stację ze specjalnym filtrem jonizującym, to otrzymasz w pełni funkcjonalny zestaw dla domu jednorodzinnego.

Duży wybór stacji uzdatniania wody możesz znaleźć na stronie firmy TermiCo. Pamiętaj, żeby podczas wyboru urządzeń do poprawy jakości wody stawiać na sprawdzone rozwiązania. Wybór najtańszych rozwiązań nie zlikwiduje problemu, a tylko narazi Cię na niepotrzebne koszty. Firma TermiCo jest liderem w zakresie elementów wyposażenia ekskluzywnych łazienek. Doradcy zatrudnieni w firmie z pewnością pomogą Ci wybrać stację uzdatniania dopasowaną do Twoich potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie śruby warto kupować?
Następny artykułKryteria wyboru płytek ceramicznych do salonu
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here