Jakie śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej stosowane?

Rozważacie zakup takich elementów łączących lub regulujących urządzenia? To bardzo dobra decyzja. Nie można nie zaznaczyć, że śruby ze stali nierdzewnej mają bowiem rozmaite walory. Są między innymi żarowytrzymałe, odporne na korozję, łatwe w obróbce i proste do czyszczenia. Cechują się także eleganckim wyglądem, co w wielu sytuacjach nie jest bez znaczenia. Jakie produkty z tej grupy są często stosowane? Między innymi warto wspomnieć o śrubach do połączeń sprężanych oraz produktach drobnozwojnych sześciokątnym z niepełnym gwintem. Jaka jest ich charakterystyka?

Śruby do połączeń sprężanych

Jakie są najważniejsze informacje na temat takich elementów łączących? Śruby sześciokątne do połączeń sprężanych posiadają oznaczenia DIN 6914/ISO 7412/PN 82343. Rodzaj gwintu jest metryczny. Śruby do połączeń sprężanych są wykonywane ze stali wysokiej jakości. Występują w klasie wytrzymałości 10.9. Pamiętajcie, że poszczególne cyfry nie są przypadkowe. Pierwsza dotyczy minimalnej wytrzymałości na rozciąganie. Natomiast druga odnosi się do stosunku granicy plastyczności do wytrzymałości na rozciąganie. Jak śruby do połączeń sprężanych są zabezpieczone przed korozją? Zastosowano tutaj ocynk ogniowy. Nic więc dziwnego, że elementy tego typu są często wykorzystywane w rozmaitych branżach. Warto zaznaczyć, że generalnie połączenia sprężane służą do dokładnego łączenia elementów konstrukcji stalowej tak, żeby śruby sprężające były poddane wyłącznie siłom rozciągającym.

Śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem

Często stosowane są również śruby drobnozwojne sześciokątne z gwintem drobnozwojnym na całej długości trzpienia. Posiadają one oznaczenia DIN 960/ISO 8765. Jeśli chcecie kupować tego typu elementy – na przykład u zagranicznego dostawcy – to najlepiej znać najbardziej uniwersalne normy ISO, które obowiązują w 162 państwach. Śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem są wykonane przy użyciu stali, występują natomiast w klasie wytrzymałości 8.8, 10.9. Producenci zadbali również o odporność przed korozją, która potrafi naprawdę mocno dawać się we znaki. Trzeba zatem zrobić wszystko, aby unikać tego typu sytuacji. Śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem mają zastosowane takie składniki, jak ocynk galwaniczny czy ocynk płatkowy. W niektórych sytuacjach wykonywane jest także oksydowanie. Ten proces chemiczny jest bardzo skuteczny i chroni przed korozją. Elementy tego typu wykorzystywane są przede wszystkim w motoryzacji. Poza tym śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem znajdują zastosowanie także w czasie budowy maszyn rolniczych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here