maszyna do szycia

Zakup maszyny do szycia jest niezwykle trudny. Wie o tym każda osoba zajmująca się mniej lub bardziej profesjonalnymi przeróbkami odzieży. Jeśli szukasz nowej maszyny, warto przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych, a niekiedy nawet kilku tysięcy. Oczywiście, cena zależy w dużym stopniu od jakości danego urządzenia, zakresu funkcji, jakie może pełnić oraz innych cech. Poniżej przyglądamy się maszyną do szycia dedykowanym dla prywatnych nieprofesjonalnych i półprofesjonalnych odbiorców. Podpowiadamy jakie funkcje i akcesoria powinna zawierać, po czym rozpoznać dobrej jakości maszynę oraz jak odnaleźć się w gąszczu dostępnych urządzeń.

Maszyna do szycia dla odbiorców prywatnych i budżetowych

Wybór maszyny do szycia warto rozpocząć od ustalenia własnego budżetu. Jest to pierwsza i podstawowa sprawa, która ma duży wpływ na Twoje możliwości zakupowe. Maszyny do szycia to bowiem urządzenia występujące w bardzo szerokiej rozpiętości cenowej. Znajdziesz zarówno urządzenia warte kilka tysięcy złotych, jak i maszyny w kwocie 600-900 złotych. Oczywiście, do użytku domowego, w zupełności wystarczą proste maszyny do szycia, wyposażone w podstawowe funkcje. Im bardziej profesjonalnym użytkownikiem maszyny jesteś, tym droższe urządzenie warto wybrać.

Nawet najbardziej podstawowe urządzenia są jednak wysoce wytrzymałe. Większość z nich to maszyny wytrzymałe, solidne, o stalowej konstrukcji, objęte gwarancją na okres nawet 5 lat. W trakcie zakupów warto upewnić się, czy interesujące Cię urządzenie wyposażone jest w chwytacz oraz jakiego jest on rodzaju. Większość maszyn z niższej półki cenowej ma chwytacz wahadłowy, nieco głośniejszy od chwytacza rotacyjnego, jednak nie mniej wytrzymały i pomocny.

Możliwość regulacji długości ściegów to również istotna funkcja. Niektóre maszyny pozwalają jedynie na wybór konkretnych wartości przypisanych do programów ściegowych. Znajdziesz jednak również maszyny wyposażone w dodatkowe pokrętło, które pozwala ustawić ścienna wybranej przez Ciebie długości. Maszyny takie są niezwykle pomocne w czasie różnego typu przeróbek.

Funkcje dodatkowe, o których warto pamiętać

Możliwość regulowania szerokości zygzaka to również przydatna funkcja, dostępna w niektórych modelach maszyn do szycia. Nie pozwala ona co prawda na zmianę wartości każdego konkretnego ściegu, ale stanowi duże ułatwienie dla użytkowników maszyn. Znajdziesz ją między innymi w wybranych modelach maszyn marki Janome.

Regulowany docisk stopki to funkcja rzadko spotykana w maszynach poniżej 1000 złotych, jednak zdarza się również wśród takich modeli. Jest wykorzystywany między innymi w obróbce materiałów miękki i delikatnych, na przykład dzianin.

Na koniec warto podkreślić, że ważnym kryterium w wyborze maszyny do szycia jest ilość i rodzaj zastosowanych ściegów. Poszczególne modele mogą różnić się w tym zakresie, oferując możliwość szycia wzdłuż odmiennych ściegów. Ponadto, warto zwrócić uwagę na okres gwarancji, którym objęta została maszyna oraz jej poszczególne elementy. Wbrew pozorom, różnica w okresie gwarancji może okazać się bardzo spora pomiędzy urządzeniami poszczególnych dostawców.

[Głosów:1    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDlaczego warto jeść ryby?
Następny artykułDlaczego warto postawić na pellet drzewny?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here